Cēsu Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas ceremonija Mazsalacā

Šajā projektā piedalās 10 Vidzemes skolas, kuru audzēkņi bija 2. Cēsu pulka skolnieku rotas karavīri. Pasākumā piedalījās interešu izglītības pulciņa “Skolnieku rota” dalībnieki  no 6., 7. un 8. klases un viņu  skolotājs G. Norbuts, skolotāja M. Buša un direktore J. Dzene.  Pēc pasākuma atklāšanas skolēniem bija militāras aktivitātes, bet skolotāji devās apgleznot flīzītes, no kurām tiks izveidota piemiņas siena, jo nākamajā gadā Mazsalacas vidusskola atzīmēs 100 gadus. Pēc aktivitātēm un „lauku” virtuvē paēstām pusdienām devāmies gājienā uz Latvijas brīvības cīņās kritušo igauņu karavīru Brāļu kapiem, P. Zolta atdusas vietu un Varoņu birzīti, kur skolu delegācijas un viesi nolika ziedus piemiņai. Gājienu pavadīja NBS orķestris.  Noslēgumā notika svinīga piemiņas karoga maiņas ceremonija. Karogu no  Mazsalacas vidusskolas saņēma mūsu skola. Karoga saņemšama ir novērtējums mūsu  darbam skolēnu patriotiskajā audzināšanā un reizē arī uzdevums, ka nevaram apstāties, bet jāturpina 2. Cēsu pulka skolnieku rotas karavīru piemiņas godināšana caur mūsu darbiem. Patīkams pārsteigums apbalvošanas ceremonijā bija 8.klases skolniecei Evitai Mieriņai, jo viņa saņēma Latvijas ģenerāļu kluba pateicību par aktīvu darbu jaunsardzē.