Muzeju nakts 2019″ pasākums Latvijas Bankas zināšanu centrā “Naudas pasaule

Šogad ikviens “Muzeju nakts 2019” apmeklētājs, liels un mazs, bija aicināts apmeklēt Latvijas Bankas zināšanu centru “Naudas pasaule”, kas iekārtots vēsturiskajās Latvijas Bankas naudas glabātavas telpās, un doties pārsteigumiem pilnā ekskursijā. Mūsu skolai šī ir iecienīta izziņas vieta, apgūstot ekonomikas un finanšu zinības.

Muzeju nakts 2019_2

Mazākajiem apmeklētājiem īpaši interesanti bija uzzināt, kādi mehānismi sargā 3.5 tonnas smagas seifa durvis, kas “vēderā” bankomātam, kā izskatās investīciju zelta stienis. Tā kā cilvēku interese bija milzīga un uz iekļūšanu zināšanu centrā bija jāpagaida, šo laiku aizpildīja interesantas nodarbes – to starpā burvju mākslinieks Robijs Trankalis mēģināja radīt naudu citādi, nekā par tās tapšanu stāsta zināšanu centrā. Burvju mākslinieka seansu plakātus jau savlaicīgi Latvijas Banka sagatavoja kopā ar Stalbes vidusskolas 8. klases skolēniem, un plakātu konkursā uzvarēja Loreta Lapsiņa, Sabīne Strazdiņa un Evita Gūtmane. Iluzionistam Robijam, kā var redzēt, patika, – šķiet, bija arī padevies visai līdzīgs. Plakātu konkursā piedalījās arī Gvido Ošiņš, Samanta Elizabete Frīdenšteina, Elvis Ezeriņš.