Edgara Lipora monoizrāde “Koklītes ceļojums”

Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros 5. aprīlī Stalbes pamatskolā viesojās Edgars Lipors ar monoizrādi “Koklītes ceļojums ar un par latviešu tautas mūzikas instrumentiem”.
Pēc izrādes ar skatītājiem notika saruna.

Skatīt bildes Galerijā šeit.

Edgara Lipora monoizrāde KOKLĪTES CEĻOJUMS pasakas formā iepzīstina ar dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem – kokli, bungām, dūkām, mandolīnu, ermoņikām, brīvo svilpi u.c.

Mazā Koklīte dzīvo kopā ar savu tēti Lielo Kokli, un kā jau maziņai un zinātkārai radībiņai ir daudz jautājumu par apkārtējo pasauli. Jautājumi nekad nebeidzas, tikai rodas jauni un jauni, kā piemēram, kāpēc puķes aug uz augšu, kāpēc saule ir dzeltena, kāpēc sniegs ir balts utt. Lai to visu noskaidrotu, mazā Koklīte dodas pasaulē. Jau tepat aiz sētas viņa izdzird smalku skaņu – Putniņu SVILPAUNIEKU, vēlāk apciemo ĢĪGU ģimeni, satiek pirtnieci KLABATIŅU, baidās no MĀLA PODA un iepazīst vēl daudzus mūzikas instrumentus un instrumentu tēlus.

Aktieris iesaistīja skolēnus aizraujošā,  ritmiskā kustību saspēlē ar dažādām mūzikas instrumentu skaņām.

Skolēni uzzināja, kā sauc, kādi izskatās  seni mūzikas instrumenti un kā tie skan.