Miķeļdienu svin Stalbes Kamenītes

Daudz tu vedi vezumā,
Rudens rutki, rācenīši,
Balti rudens kāpostiņi!

Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad saule nonākusi pusloka viduspunktā, un diena un nakts atkal ir vienādā garumā, tāpat ka pavasara saulgriežos. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Arī mūsu Miķeļdienas vezumā daudz sanestu dārzeņu, augļu un citas rudens veltes, no kurām tapa gan Miķelītis un Miķelīša draugs Ezis, kuri no rīta sagaidīja bērnus un vecākus, gan veselīgās rudens sulas, kuras bērni paši spieda, kā arī gardie augļu salāti, kur vajadzēja griezt, dekorēt un uzservēt. Bet ar to mūsu svētki nebeidzās, jo kustīgi un lustīgi tie tika apspēlēti kopā ar mūzikas skolotāju Zani Martinsoni – tika iets gan rotaļās, gan dziedātas dziesmas, gan šauts rudens lapu salūts.

Rudens saulgrieži aizvadīti, tagad ar nepacietību gaidām nākamos latviskos svētkus – Mārtiņdienu!

Skolotājas Agija un Agrita,
auklīte Solvita

Skatīt bildes Galerijā šeit.