Notikumi pirmsskolā 2013-2018

2017./2018. mācību gads

12. aprīlis. Auciema pirmsskolā atklājām Sajūtu istabu!

Mūsu kolektīvā strādā ļoti radošas, idejām bagātas audzinātājas un auklītes.

Audzinātāja- Aīda Akmentiņa ir ļoti radoša. Viņai idejas plūst straumēm un ar tām viņa labprāt dalās ar kolēģiem. Vienu no daudzajām idejām audzinātāja ir pārvērtusi realitātē- ir izveidojusi „Sajūtu istabu”.

Telpā ir izveidota sajūtu taka. Ejot pāri kastaņiem, čiekuriem, zīlēm, akmentiņiem, koka bumbiņām un stienīšiem, koka ripām- bērnu pēdiņas izjūt daudzveidīgus pieskārienus. Pārvarot šķēršļus, jābūt vērīgiem, uzmanīgiem- citas domas vairs nav prātā.

Ir iespēja darboties ar maģisko smilšu masu, kas nomierina un aizrauj. Emocijas paspilgtina dažādu krāsu gaismiņas, kas mirdz zem smiltiņām.

Darbojoties ar dažādu krāsu smiltīm, traukos iespējams veidot dažādu krāsu gleznas.

Lielais, apaļais paklājs! Cik daudz un dažādi to varam izmantot. Dodamies matemātikas pasaulē, izspēlējam atjautības uzdevumus,  darbojoties atbilstoši bērnu vecumam, spējām un interesēm, varbūt vienkārši atguļamies un klausāmies relaksējošu mūziku, kas ir šīs istabas neatņemama sastāvdaļa.

Ieguvums- ar pozitīvām un jaukām emocijām piepildīts, pavadīts laiks, izbaudīts sajūtu kokteilis!

Liels paldies istabas iekārtotājiem: skolotājai Aīdai Akmentiņai, auklītei Daigai Bušai, ēkas saimniekam Dainim Židalam.

Indra Grāvele, pirmsskolas skolotāja

3. aprīlis.  Lieldienu svinēšana Auciema pirmsskolā.

Lieldienas- lielākie svētki kristīgajā pasaulē. Tāpat šī diena tiek atzīmēta arī tautas tradīciju  garā- ar šūpošanos, olu ripināšanu un dziedāšanu.

Mēs, Auciema bērnudārza iemītnieki, 3.aprīlī sanācām kopā ar brālīšiem, māsiņām, mammām un tētiem, omītēm un opīšiem, lai svinētu Lieldienas- mūsu rotaļu laukumā. Ciemos ieradās Lieldienu zaķis. Viņš mūs visus iesaistīja rotaļu, dziesmu un deju virpulī.

Latviešu folklorā ir minētas daudz un dažādas tradīcijas un ieražas, ticējumi par to, kas jadara šajos svētkos. Bērni mācās svinēt svētkus paši tajos darbojoties. Kopā ar ģimenēm bērni krāsoja oliņas. Kamēr oliņas varījās, bērni veica dažādus uzdevumus- ripināja koka oliņas, sacentās veiklības stafetē, šūpojās šūpolēs.Tēti cepa desiņas.

Vecāki uz svinēšanu ieradās labā noskaņojumā ar gardiem cienastiņiem.

Svinību noslēgumā suminājām ģimenes- dāvinātājas, kuras atsaucās aicinājumam- izgatavot putnu būri! Pirmsskolas apkārtnē izvietosim septiņpadsmit jaunas putnu mājas. Lai skan putnu dziesmas!

Indra Grāvele, pirmsskolas skolotāja

Lielā diena Auciema pirmsskolā.

20.martā sanācām kopā, lai svinētu Lielo dienu- pavasara saulgriežus. Lielas dienas svinības ir bagātas dažādām izdarībām, kas domātas ļaužu priekam, auglības un saimes dzīves sekmīgai nodrošināšanai. Lielas dienas rītā pats Dievs un Māra pa zemi staigājot. Priecājāmies, ka dienas kļūst garākas, kļūst gaišāk un priecīgāk.

Dziedājām dziesmas saulītei. Dziedājām putnu dzīšanas dziesmas, spēlējām spēles, gājām rotaļās.

Indra Grāvele, pirmsskolas skolotāja

Lieldienu gaidīšana keramikas nodarbībās.

Šogad ar Stalbes pirmsskolas grupiņu čakli gatavojāmies Lieldienām arī keramikas kabinetā. Darbiņu sākām jau laicīgi, vairākas nedēļas pirms Lieldienām apgūstot, kā izgatavot dekoratīvus olu trauciņus, kur katrs mazais meistars pēcāk varēja iesēdināt sevis krāsotās Lieldienu olas. Lieldienu nedēļā, savukārt, palīdzējām Lieldienu zaķim sameklēt no groza izbirušās oliņas. Lūk, šeit parādām dažas bildes no savas lustīgās darbošanās arī jums, mīļie vecāki, vecvecāki, brāļi un māsas. Radošu un priekpilnu pavasari visiem!

Keramikas pulciņa vadītāja Nora Ķibilda 

6. marts. Izglītojošā rotaļu nodarbība bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem.

Sadarbībā ar sia „Prakse.lv” ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei 14 pašvaldībās” (ID Nr.9.2.4.2/16/I/106) ietvaros 6.martā skolā notika izglītojoša rotaļu nodarbība 5-8 gadus veciem bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem.

Uztura speciālistes Lāsmas Brenčas vadībā nodarbības laikā bērni spēlējot galda spēles iepazinās ar:

  • produktu galvenajām grupām, uzturvielām tajās, to nozīmi ikdienas uzturā, veselīgu un sabalansētu uzturu;
  • augļu, dārzeņu un ogu lietošanu uzturā;
  • dzeramā ūdens lietošanas nepieciešamību;
  • brokastošanas nozīmi un idejām veselīgām brokastīm;
  • neveselīgiem produktiem, ēdieniem un dzērieniem, to ietekmi uz veselību un nepieciešamību ierobežot to lietošanu.

Ar rotaļu palīdzību, izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi un dzirdi), bērniem tika veidota izpratne par veselīga uztura pamatprincipiem.

Spēlēšanās prieks bija tik liels, ka dažs pat nodarbības beigās gribēja vēlreiz spēlēt tikko apgūtās spēles. Īpašs pārsteigums bija saņemt dāvanā vienu galda spēli, kuru varēsim spēlēt arī turpmāk. Paldies uztura speciālistei Lāsmai Brenčai par brīnišķīgo un izglītojošo rotaļnodarbību un skolas medmāsai Sandra Laudiņa!

13. februāris. Četrgadnieki un 1.klasnieki ēno.

13.februārī Stalbes vidusskolas pirmsskolas izglītības četrgadnieki viesojās Valmierā Vidzemes un Latgales graudaudzētāju kooperatīvā VAKS, lai iepazītu vecāku profesijas, uzzinātu ko jaunu par graudaugiem, to uzglabāšanu, apgūtu prasmes uzvesties sabiedriskā vietā. VAKS darbinieki bija sagatavojuši bērniem dažādas izzinošas aktivitātes – sijāt un atsijāt graudus un sēklas ar dažāda izmēra sietiem, atšķirt rapša sēklas no rudziem, kviešiem un pupām, meklēt kaut ko graudos un beigu beigās, par lielu pārsteigumu visiem, atrast tajos konfektes, pa biroja telpām mācīties vadīt spēļu traktoru, ievērojot drošības noteikumus, visiem kopā izstaigāt graudu uzglabāšanas teritoriju, ielūkoties graudu pārvadāšanas lokomotīves kabīnē un noslēgumā vēl lustīgi izvizināties graudu torņa karuselī. Bērni bija tik aizrāvušies, ka dažs pat negribēja braukt prom, bet skolēnu autobuss jau mūs gaidīja un, siltas saulītes pavadīts, atveda atpakaļ skolā.

Paldies, Adriana mammai par noorganizēto ekskursiju un visiem VAKS darbiniekiem par sirsnīgu uzņemšanu!

Pirmsskolas metodiķe Kintija Blūmentāle

 

1. februāris. Leļļu teātra izrāde “Runcis uz klavierēm” Stalbes pirmsskolā

Šodien pirmsskolas skolotājas debitēja uz skolas lielās skatuves ar leļļu teātra izrādi “Runcis uz klavierēm”. Pilnā nopietnībā jautrība sākās jau pirms izrādes pie ieejas zālē, kad visiem, izrādi skatīties gribētājiem, vajadzēja stāties garā rindā un uzrādīt kontrolierim ieejas biļetes.

Izrāde tiešām bija izcila, bērni ar aizrautību skatījās, kā runcis Rūsiņš mācījās klavieres spēlēt, un ieguva izrādes pamatatziņas “Mūzikas instrumenti ir jālieto saudzīgi, lai kļūtu par izcilu muzikantu, ir daudz jāmācās”. Skatīšanās prieks bija tik liels, ka kāds zēns pat aiz sajūsmas pēc izrādes sauca: “Es gribu skatīties vēl!”. Ceram, ka skolotājām šī izrāde bija labs iedvesmas avots turpmākai radošai darbībai.

Paldies, mūzikas skolotājai Maritai Mazurevičai Mottei par izrādes režiju, skolotājām Inesei Stalažai, Anitai Lapsiņai, Agijai Kilipai, Agritai Jānelsiņai un Everitai Virbulei par aktiermeistarību, auklītēm Diānai Gobiņai, Solvitai Jansonei, Iritai Rudzītei par tehnisko atbalstu un palīdzību, medmāsai Sandrai Laudiņai par fotografēšanu, Anitai Šūmanei par biļešu kontrolēšanu.

Pirmsskolas metodiķe Kintija Blūmentāle 

Radošā pēcpusdiena Auciema pirmsskolā

8.oktobrī audzinātājas Līga Mača un Nelda Reinsone aicināja 1,6-2 gadīgo bērnu vecākus uz radošo pēcpusdienu. Mērķis-kopā lietderīgi pavadīt laiku, izgatavojot bērniem vispārattīstošās rotaļlietas. Pēcpusdiena aizritēja nemanot. Rezultāts lielisks! Lelles tika pie jaunām kleitām, šķīvjos viens pēc otra ieripoja tamborēti augļi un dārzeņi, kastes pildījās ar koka klucīšiem un vēl, un vēl… Daudz rociņas kopā paveica lielisku darbiņu.

Mīļš paldies visiem grupiņas bērnu vecākiem! Rezultātu iespējams aplūkot fotogalerijā.

Pirmsskolas skolotāja Indra Grāvele

  2016./2017. māc.g.  

Mācību gads struktūrvienībā noslēdzies.

Mēs to paveicām! Mācību gads ir noslēdzies – uz skolu godam pavadīti divi skolēni. kā arī spītējot lietum un vējam bijām ekskursijā.

Lielās dienas sagaidīšana Turaidā

23. martā piecgadnieku un sešgadnieku grupa devās uz Turaidas muzejrezervātu svinēt pavasara gadskārtu svētkus piedaloties izglītojošā programmā “Tā gaidu Lieldienu!”

            Programmas mērķis bija iepazīstināt bērnus un skolēnus ar pavasara saulgriežu svētkiem – Lieldienu latviskām tradīcijām. Kopā pušķojām lielās šūpoles, notika šūpoļu vēršanas rituāls, tika spēlētas tautas spēles ar krāsotām olām, saukti un dzīti putni, kā arī izgatavoti Lieldienu rotājumi no dabas materiāliem.

Diena mūs lutināja ar saulainu laiku, taču kā jau pavasarī nākas, arī bez spēcīga vēja neiztikt. Ekskursiju noslēdzām ar Gūtmaņalas apmeklējumu.

Meteņu diena

23.februārī svinējām Meteņus. Meteņi jeb Meteņdiena ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara tuvošanās, līdz ar to Meteņus dēvē arī par pavasara gaidīšanas svētkiem.

Atbilstoši Meteņu dienu tradīcijām vilkām Meteņu bluķi, ar pašu darinātiem un dziju aptītiem žagaru pušķīšiem dzinām ziemu projām, dziedājām Meteņu dziesmas, spēlējām tautas spēles un noslēgumā sagaidījām konfekšu lietu. 

Pirmsskolas skolotāja Agija Kilipa

Sirsniņsvētki…

Priecīgi un jautri, ģērbušies sarkanās drēbēs ar baloniem, un sirsniņām 14. februārī sagaidījām Valentīndienu, jeb kā bērni saka: „Sirsniņsvētkus”! Preicājāmies rotaļās: „Putniņdeja”, „Čību, čābu”, „Pūšam, pūšam balonu”, kurās viens otru mīļi samīļojām. Svētki turpinājās pāru dejās ar baloniem. Izrādījās, ka saturēt balonus starp pierēm, vēderiem, kājām un mugurām nemaz nav tik vienkārši. Rotaļā „Pelnrušķīte un Princis”, zēni meklēja meitenei otru kurpi, kas bija kājās „Pelnrušķītēm”. Atrodot īsto kurpīti, uzvelkot meitenei to kājās, tika aicināta uz deju. Tad zēni ar meitenēm mainījās vietām, jo arī Prinči vēlējās tikt atrasti.

Svētkus beidzām ar jautrām balonu rotaļām, dziesmu „Man ir maza sirsniņa… un cienāšanos ar vecāku atnestajiem gardumiņiem. Pēc cienastiņu nogaršošanas jautrību, prieku un sajūsmu pavadīja rotaļa ar kustībām: „Makarena”. Svētku sajūta virmoja visu atlikušo dienu!

Pirmsskolas metodiķe Ingrīda Balode

  2014./2015. māc.g.   

29.septembrī Miķeļdienas lustes-darbiņu izstāde, dziesmas, dejas, rotaļas, tirgošanās.

25.septembrī-vingrojam kopā Olimpiskajā dienā.

Visu septembra mēnesi veltījām dzejai. Par godu Raiņa un Aspazijas 150. 25.septembrī tikāmis skolas zālē uz dzejas stundu-skatījāmies prezentāciju par abu dzejnieku biogrāfiju,lasījām savus mīļākos dzejoļus, klausījāmies Veras Singajevskas dzejoļu lasījumos.

1.septembris-vecāki iepazīstina ar savu ģimeni. Izsaka vēlējumus jaunajā mācību gadā.

Maija mēnesis Auciemskolā (Stalbes vidusskolas struktūrvienībā) tāpat kā vairumā izglītības iestāžu visā Latvijā, bijis spraiga darba un gaidu pilns. Tika apkopoti un vēl līdz pēdējam brīdim uzlaboti darba rezultāti, pamazām izvērtēts aizejošais mācību gads un mēneša beigās sagaidīta valsts akreditācijas komisija, kas skolu labi novērtēja, nosakot izglītības iestādei nākamo akreditācijas termiņu pēc 6 gadiem. Visam tam pa vidu paspējām arī nosvinēt jaukus māmiņdienas un ģimenes dienas svētkus, noskatīties Rīgas leļlu teātra izbraukuma izrādi savā skoliņā, aktīvi aizvadīt interesanto skolotājas D.Eihenbaumas vadīto sporta dienu, apsveikt pirmsskolas beidzējus, svinot 5-6 gadnieku skolotājas Z.Barahasas veidoto jauko Tauriņballi un doties mācību gada noslēguma ekskursijās- pirmsskolas bērni apciemoja strausu audzētavu Straupē, bet skolas bērniem bija iespēja redzēt briežu dārzu Umurgā pie īstiem latviešu saimniekiem. Skolas izturīgākie un spēcīgākie skolnieki- jaunsargi savus spēkus un meistarību apliecināja skolotāja G.Norbuta organizētajā peintbola spēlē pie Niniera ezera, ar savu komandu iegūstot pat 1.vietu! Mācību gada pēdējā dienā atskatījāmies uz visiem notikumiem aizvadītajā gadā, vēlējām viens otram un sev labākos novēlējumus gan vasarai, gan nākamajam mācību gadam, it īpaši 4.klases skolniekiem, kuri savas mācību gaitas turpinās citās skolās.

 Un nu- skolā kļuvis klusāk- skolēni devušies ilgi gaidītajās brīvdienās, arī skolotāju darbs lēnām pierimst, vien liekot cītīgi izvērtēt paveikto un nākamgad uzlabojamo. Tomēr pavisam rosība skolā neapklust- visu jūniju un jūliju darbosies pirmsskolas grupiņa, ik rītu sagaidot 1,6-5 gadu vecuma bērnus, darbinieki strādā, darot remontdarbus, pedagogi un administrācija plāno nākamos veicamos uzdevumus un to, kā visu darīt vēl efektīgāk un labāk, tiek apspriesta skolēnu vasaras nometnes gaita augustā un ieskicēti nākamā mācību gada plāni.

Vēlam Pārgaujas novada skolēniem un skolotājiem jauku atpūtu, uzkrāt spēkus un iedvesmu un daudz, daudz saules šajā vasarā! 

Stalbes vsk.dir.vietn. audzināšanas jautājumos Ieva Lapšāne

08.05.2015.

Lai skolas ikdienas dzīvi padarītu košāku un spilgtiem notikumiem bagātāku, Stalbes vsk.struktūrvienībā (Auciema skolā) gādājam par ārpusstundu nodarbībām. Bez interešu izglītības pulciņiem, kur aktīvu dalību skolēni un pirmsskolas audzēkņi ņem keramikas, deju, kristīgo dziesmu dziedāšanas, kristīgās ētikas, jaunsargu, popgrupas „Dzērvenīte”, radošās darbnīcas un orientēšanās nodarbībās, esam iesaistījušies arī ārpusskolas pasākumos. Rudens aktivitātes parasti saistītas ar dabas skaistuma izbaudīšanu un ražas novākšanas laiku.

Mīļš paldies Stalbes vsk. floristikas skolotājai Adrijai Fusai par interesanti un radoši noorganizēto 29.septembrīa sadraudzības dienu Pārgaujas novada skolām. No mūsu skolas kopā ar sk. Ievu Razgačevu košus, oriģinālus floristikas dekorus sev un savai skolai radīja Rebeka Murāne, Lota Ozola un Renārs Liepiņš. Kad visi bija atpakaļ skolā, rudens veltes pa īstam baudījām Miķeļdienas gadatirgū – visi pārdotgribētāji savus ābolus, ķirbjus, pīlādžus, pašgatavotos kaltētos augļus un daudz citas interesantas lietas iemainīja pret citu sanestajiem dārzu brīnumiem un kā vienīgā norēķinu iespēja šajā reizē tika izmantota latviešu tautasdziesmas vai sakāmvārdi. Un tirgošanās tik gāja vaļā!!!

Stalbes vsk.struktūrv.dir.v.audzin.jautājumos I.Lapšāne

Mācību ekskursija uz pagasta muižām

2014./15.mācību gada pirmajās nedēļās arī Stalbes vidusskolas struktūrvienībā (Auciema skoliņā) tradicionālie zelta rudens baudīšanas prieki. Saistībā ar līdzdalību LZS izsludinātajā konkursā „Mans mazais pārgājiens 2014″, saulainā 18.septembra dienā devāmies mācību ekskursijā- ekspedīcijā uz vietējām pagasta muižām. Uzzinājām, ka tādas pavisam mūsu pagastā bijušas 5, no kurām „dzīvas” tikai 3, bet pietiekami svarīgas.

Sākumā devāmies uz Raiskuma muižu, kura lepojas ar savu eksotisko muižas parku un jaunuzcelto estrādi. Šeit mūsu pavadonis un gids bija Raiskuma pagasta bibliotekāre Gita Vilciņa. Paldies viņai par stāstījumu, uzzinājām interesantus faktus, pat varējām sevi pārbaudīt nelielā G.Vilciņas sagatavotajā viktorīnā.

Pēc tam apmeklējām Ungurmuižu, kura savu burvību atklāj arvien no jauna – ne tikai skolēniem, bet arī skolotājiem bija piedzīvojums, baudot skaisto muižas apkārtni un telpās izvietoto vēstures un mākslas darbu izstādi. Šeit mūs ar savu atraktīvo stāstījumu priecēja Ojārs Blaus.

Trešā muiža – Auciemmuiža jau mums šķiet kā gluži „savējā” – tepat ar acu skatu aizsniedzama, bet arvien esam priecīgi un lepni par to.

Stalbes vsk.struktūrv.dir.v.audzin.jautājumos I.Lapšāne 

  2013./2014. māc.g.  

Mārtiņdiena pirmsskolā…

Mārtiņdienas rīts 12.11. sākās jau ar satraukumu un līksmību. Te pēkšņi, kur gadījies kur ne dziedādams pie mums ieradās Gailītis ar kuplu asti, Vistiņa ar košu seksti un aicināja mūs visus rotaļās:

„Kad gribēju, dancot gāju”, Kas dimd, kas rīb…”, „Mārtiņš brauca ziemas ceļu”, „Satiku gailīti agrā rītā”, „Kur tu teci, gailīti mans”, „Aijā žūžū, lāča bērni…”

Izdziedājušies un izrotaļājušies Gailītis un Vistiņa uzaicināja visus doties ķekatās. Ar skaļu dziedāšanu: „Ķekatā, ļekatā!”, visi kopā devāmies vispirms pie saimniecītēm: Sarmīti, Aivu un Inga, meitenēm izstāstījām Mārtiņu ticējumus un uzdevām mīklas, uz kurām saimniecītes zināja visas atbildes. Viņas mūs ļoti laipni uzņēma, un bērnus cienāja ar konfektēm.

 Dziedādami „Ķekatā, ļekatā…” devāmies uz Pārgaujas novada pašvaldības ēku, kurā sastapām novada izpilddirektori Marutu Drubiņu, sekretāri Laimu Porieti, bibliotekāri Lolitu Kasparāni un kasieri Mirdzu Šulcu. Bērni skaitīja tautas dziesmas, Gailis uzdeva Mārtiņdienas mīklas un stāstīja ticējumus. Sacienāti ar āboliem devāmies atpakaļ uz skolas telpām, kur mūs gaidīja Mārtiņdienas tirgus!

Svētkus noslēdzām ar Mārtiņdienas tirgu, kurā bērni ar Mārtiņa latiem iegādājās sev tīkamāko produkciju (vecāki sagādāja katram bērnam cienastiņus, kas bija jauki  noformēti). Mazākajiem palīdzēja audzinātājas un krietnu laiku valdīja tirgus jezga un pilni vēderi ar garšīgiem kārumiem… Paldies vecākiem par sagādātajiem cienastiņiem.

Pirmsskolas metodiķe Ingrīda Balode

Mārtiņdienu struktūrvienībā  08.11. visi kopā atzīmēja gan pirmsskolas, gan pamatskolas bērni. Saimniece Dace (mūzikas skolotāja) aicināja ķekatniekus uz rotaļām, 1. klases bērni sagatavoja mīklas, paši mazākie bērniņi kopā ar savām saimniecēm Karīnu un Indru dziedāja dziesmiņu. 

Mūsu skoliņā dzimšanas dienu tradīcija jau no pagājuša gada, kad tiek sveikti ikmēneša jubilāri. Novembra jubilāriem tika ekskluzīvs grims uz sejiņām un kopējie svētki nosvinēti!

Pirmsskolas skolotāja Zane Barahasa

 Miķelīši nosvinēti…

Ar krāšņiem Miķeļu ziediem un pirmajām īsti rudenīgajām krāsainajām lapām klāt 29.09.2013. Miķeļu diena. Svētkus sagaidījām ar bērnu un vecāku kopīgi veidoto rudens ražas kompozīciju un ziedu izstādi. Miķeļu rītā pirmsskolas telpas greznojām ar Miķeļu ziedu pušķiem un kļavu lapām. Bērni tika aicināti rudens smaržu un garšu ceļojumā. Griezās dejās ar kļavu lapām, tās izpētot un izsmaržojot. Pārrunājot gadalaiku saistību ar dzīvās dabas ritmiem, attēlojām gājputnus un veidojām sedziņas no lapiņām, ar tām jokojāmies un slēpāmies no lietutiņa, bet zaķīši no ļaunā vilka.

Braucot uz Miķeļu tirgu kalām zirdziņu: Kalu, kalu zirdziņu,

                                                                           Braukšu es uz tirdziņu,

                                                                           Te nagliņa paukš, paukš, paukš ,

                                                                           Te pats zelta pakaviņš!

Ar rotaļām atpazinām dažādus dārzeņus un augļus, priecājāmies par zīlēm un kastaņiem, minējām mīklas un dziedājām tautas dziesmas. Par čaklu mīklu minēšanu un dziedāšanu bērni tika apbalvoti ar Miķeļu medaļām. Svētkus nobeidzām ar septembra mēneša jubilāru sveikšanu un cienāšanos ar vecāku sagādātajiem cienastiņiem. Mīļš paldies vecākiem par atsaucību un sadarbību.

Pirmsskolas skolotāja Anita Lapsiņa

Kad zemi apmirdz Ziemassvētku zvaigznes, 
Lai mūsu sirdīs iemājo balts prieks…

Ziemassvētku gaidīšanas laikā domājam labas un siltas domas…Gaidām brīnumu, prieku un dāvanas… Arī mēs pirmsskolas grupiņās gaidām Ziemassvētkus, darbojamies, strādājam,  gatavojamies Ziemassvētku pasākumam, un kopā ar bērnu vecākiem veidojam izstādi “Vecīša cimdiņš”. Izstādē redzami rakstaini, krāsaini un skaisti adījumi…

Pirmsskolas metodiķe Ingrīda Balode 

MIĶELĪTIS…

Miķeļu rītā bērnus sagaidīja krāšņš Miķeļu vainags ar svecīti vidū, koridori piesmaržināja dažādas krāsas miķelīši. Bērni vēl steidza nest savus darbiņus Miķeļu ražas izstādei.

 

Miķelīšus ieskandinājām ar rudens zaķu dziesmiņu. Bērni ieklausījās stāstījumā par Miķeļu svētku nozīmi, tradīcijām, Jumīša godināšanu. Apbrīnojām, kādus pārsteigumus šī gada ražā mums sagādājis Jumītis – kopā saaugušos kartupelīšus sirds formiņās, biedinošos burkānu astoņkājus. Minējām mīklas, dziedājām dziesmas un rotaļā  “Dārzā staigā ābolītis” iepazinām visus dārzeņus, kas bija grozos. Kartupeļiem un ābolīšiem tika katram sava dziesmiņa. Pēc tam sekojot Miķeļu tradīcijām notika apdziedāšanās:

Mūsu ciema meitiņām,                      Mūsu ciema puisīšiem,              Rudens klāt ziema nāca,

Zaķīts pūra dibenā,                           Liela bēda gadījās,                     Audzītēm ausis sala,

Kad pacēla pūra vāku,                      Pa klētiņām vazājoties,              Jāšuj kurmja cepurīte,

Zaķīts ausis tirināja.                          Suņi bikses saplēsuši.                Lai ausītes nenosalst.

Turpinājumā veicām vērojumu: “Ja Miķeļu diena ir silta un mākoņaina, tad gaidāma laba vasara”, “Ja Miķeļos līst silts lietutiņš, tad būs mīksta ziema”.

Pirms došanās uz cienastiņu pārrunājām, ka Miķeļos svētku galdā goda vietā bija maizīte, tika cepts jaunās graudu ražas pirmais cepiens. Lustēšanos nobeidzām ar jautro dziesmu rotaļu: “Cepu, cepu kukulīti”. Apsveicām septembra mēneša jubilārus ar dziesmu un devāmies uz grupas telpām cienāties ar vecāku sagādātajiem cienastiņie

Paldies, atsaucīgajiem bērnu vecākiem par interesantajām dārzeņu kompozīcijām!   

  Pirmsskolas skolotāja Anita Lapsiņa

Varētu arī interesēt...