Par izplatītākajām slimībām Latvijā

Īstenojot mācību procesu pamatskolā, bioloģijas stundās daudz tiek runāts par cilvēka organismu. Papildinot zināšanas par orgānu uzbūvi, spriežam arī par dažādām slimībām, kas saistītas ar doto orgānu sistēmu. Tā, mācoties par asinsrites sistēmu, skolēni mācās atpazīst dažādu sirds un asinsvadu slimību pazīmes, lai pats varētu laicīgi doties pie ārsta, kā arī sniegt atbalstu un izsaukt attiecīgos dienestus, ja kāds cits nonācis nelaimē. Par cik šīs orgānu sistēmas slimības Latvijā ir vienas no izplatītākajām, īpaši infarkts un insults, tad stundās tām pievērsām lielāku uzmanību. 8.klases skolēni noskatījās un noklausījās prezentāciju/video par doto tēmu. Tad, izmantojot žurnāla “Sirds un veselība” materiālus, meklēja un apkopoja  informāciju par hipertensiju, sirds mazspēju, infarktu, par holesterīna līmeņa paaugstināšanos organismā.

Skatīt bildes Galerijā šeit.