5.-7.klases skolēnu pieredze Gaismas pilī

2.martā 5.- 7. klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku ar mērķi veidot ieinteresēta lasītāja pieredzi:

• piedalīties jaunrades eksperimentā un iepazīties ar bostonpreses vēsturi un darbības principiem;
  • piedalīties orientēšanās spēlē Gaismas pilī.

Attīstot radošumu, trenējot precizitāti un pacietību, katrs skolēns izveidoja savu augstspieduma iespiedformu jeb klišeju, kuru nodarbības beigās varēja nodrukāt un paņemt līdzi. Savā darbā skolēni attēloja kāda literārā darba tēlu. Tapa Gregs, Nikija, Lapsa, Roze no A.De Sent-Ekziperī “Mazā prinča”, A.Sakses pasaku ziedi un citu grāmatu, kuras skolēni bija prezentējuši mājas lasīšanas semināros, tēli. Līdz ar to attīstīja prasmi daudzveidīgi un radoši pašizpausties literatūras apguves procesā.

Skolēni ar lielu aizrautību orientējās bibliotēkas 1.-8. stāvā un meklēja atbildes uz jautājumiem par Latvijas kultūras kanona dārgumiem.

Skatīt bildes Galerijā šeit.