Plastmasas huligāni

Projekta “Latvijas skolas soma“ ietvaros 1.-5.klases skolēni decembra nogalē noskatījās Teātra apvienības ‘”PERFOrācija” izrādi bērniem pēc Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” motīviem. Oriģināli veidotajā izrādē galvenie tēli Klāvs, Intars un Anete, kuri tiek saukti par labajiem plastmasas huligāniem, uzsver un parāda, ka plastmasa ir jāšķiro un  jāpārstrādā, lai tiktu samazināts dabas piesārņojums.

Skolēni, noskatoties plastmasas pārstrādes darbnīcas nodarbību, uzzināja, cik reizes izmanto plastmasu, atkārtoja un uzzināja, ko var izveidot, pārstrādājot plastmasu. Viņi iemācījās arī, kā pievērst uzmanību dažādiem marķējumiem un logo, kas saistīti ar produkta vai lietas sastāvu, tā kaitīgumu vai nekaitīgumu. Uzzināja, ko katrs no marķējumiem nozīmē, kā tos izmantot pie atkritumu šķirošanas.

Skolēni aizpildot piedāvātās darba lapas,  pārliecinājās cik uzmanīgi  ir bijuši skatoties izrādi. Vērtīgi bija atkārtot, kāda ir secība  plastmasas pārstrādes ķēdē.

Sākumskolas skolotāja J. Palsa