Veģetāro recepšu konkursa rezultāti

Mape ar receptēm ŠEIT.

Martā Stalbes pamatskolā notika “Radošās dienas”, kuru ietvaros skolēni iepazinās ar veģetārismu un gaļas ražošanas industrijas ietekmi uz vidi, kā arī praktiski iemēģināja roku veģetāru ēdienu gatavošanā. Norisinājās veģetāro recepšu konkurss, kurā skolēniem bija uzdevums atraktīvā veidā prezentēt sevis pagatavoto veģetāro ēdienu. Konkursā darbus iesniedza 28 skolēni. Darbus vērtēja klašu audzinātāju žūrija. Esam apkopojuši konkursa rezultātus:

1. vieta un nominācija par oriģinālāko un visizglītojošāko receptes prezentāciju: Marta Kuzņecova
  2. vieta un nominācija “Vienkārši pasniegta sarežģīta recepte”: Kristīne Santa Pētersone
  3. vietu šoreiz izcīnījuši veseli trīs dalībnieki:
    • Natanaēls Novikovs – nominācija “Kulinārijas šova vadītāja cienīga uzstāšanās”
    • Ralfs Strazdiņš – nominācija “Labākais picas mīklas gatavošana eksperts”
    • Egīls Kašs – nominācija “Izskatīgākā foto recepte”

Visi skolēnu darbi bija radoši un unikāli, tādēļ arī pārējiem konkursa dalībniekiem piešķiram veicināšanas balviņas dažādās nominācijās:

• Kaspars Pušinskis – skanīgākais reklāmas sauklis: “Mana pica ir spica!”
  • Keita Rudoviča – svaigākā recepte
  • Madars Antonovs – veselīgākie mafini
  • Mārtiņš Mikasenoks – skanīgākais receptes nosaukums: salāti “Agrs pavasaris”
  • Mārtiņš Zurģis – spēcinošākā brokastu recepte
  • Rihards Grabis – asprātīgākais receptes nosaukums: “Misters Neēd Mani”
  • Samanta Seikstule – oriģinālaķais makaronu ēdiens, teicama “soli pa solim” foto recepte
  • Atis Gūtmanis – kraukšķīgākās pankūkas
  • Daniels Roberts Kūlītis un Arta Krista Paegle – gardākais komandas darbs, recepte ģeometrijas mīļotājiem
  • Elizabete Dārziņa – čaklākā pavāre (Elizabete pagatavoja veselas divas veģetārās receptes!)
  • Eunika Balode-Novikova – garda recepte peskoveģetāriešiem (cilvēki, kas neēd gaļu, bet ēd zivis)
  • Rainers Aveniņš – poētiskākā recepte (Rainers par savu recepti uzrakstījis dzejoli)
  • Amanda Priedīte – skaistākā foto kolāža
  • Karolīna Sonora-Brūdere – apaļākās pankūkas
  • Liāna Podziņa – visātrāk pagatavojamā recepte
  • Samanta Egle – viskrāsainākā recepte
  • Edmunds Eglītis – gardākais vegānu našķis
  • Emīls Dārziņš – vienmēr efektīvais “Vienkārši, ātri un garšīgi!”
  • Kevins Briedis – izdevīgākais akcijas piedāvājums
  • Kristaps Imants Liepiņš – oriģinālākā pasniegšanas forma
  • Laila Līga Beļājeva – ātrs olbaltumvielu avots

Balviņas no 07.04.2021. iespējams izņemt pie skolas dežuranta.
Apsveicam laureātus un aicinām arī turpmāk eksperimentēt virtuvē, gatavojot veselīgas un daudzveidīgas maltītes!

P.S. Ja vēlies uzzināt, kā veidot sabalansētu veģetāro uzturu, ieskaties SPKC veselīga uztura ieteikumos veģetāriešiem ŠEIT.

Ekopadomes koordinatore, skolotāja N. Ķibilda-Kinna