Notikumu apskats 2019./2020. ārpusklases darbā

2019./2020. mācību gadā skolas dzīvi krāsaināku padarīja daudz dažādu sabiedrisko pasākumu. Spilgtākie no pasākumiem 1. semestrī bija: rudens pārgājiens uz Rozulu, kurā piedalījās visa skola, “Gājiens nākotnei” – akcija veltīta sabiedrības uzmanības vēršanai uz pieaugošo klimata krīzi-, Lāčplēša dienas gājiens un tradicionālais skrējiens Rozulā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītais koncerts “Latvijas vēstures lapas šķirstot”, Ziemassvētku koncerts, kurā skolēni izspēlēja modernu “Sniegbaltītes un septiņu rūķīšu” uzvedumu.

Otrajā semestrī aktīvi un izzinoši atzīmējām 1991. gada barikāžu atceres dienu, apmeklējām Ekoskolu ziemas forumu, piedalījāmies tradicionālajā Sveču dienas koncertā, tematiskajā krievu valodas nedēļā cepām pankūkas un ar jautrām spēlēm atzīmējām Masļeņicu. Viens no skolēnu iecienītākajiem pasākumiem šajā gadā bija Skolēnu domes organizētā Popiela. Pēc 13. marta pasākumu plānu būtiski ietekmēja attālinātā mācību procesa uzsākšana. Taču, laikam ejot, mēs apguvām veidus, kā organizēt pasākumus un radīt kopības sajūtu arī attālināti.

Tradicionāli skolas floristikas un keramikas pulciņu audzēkņi piedalījās VISC rīkotajā skolēnu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā. Šogad konkursa tēma bija “Radi rotājot”. Konkursa skolu pārstāvēja četri floristikas un četri keramikas darbi. Floristikas pulciņa 4. klases audzēkņu S. Seikstules, K. Rudovičas, S.M. Pērkones, M. Kuzņecovas kopdarbs “Zem varavīksnes loka”, 8. klases skolnieces A. K. Paegles darbs “Jūriņ’ prasa smalku tīklu” (skolotāja A. Fusa) un keramikas pulciņa 1.-2. klases skolēnu kolektīvie darbi “Lec, saulīte, spīdi spoži!” un “Tautumeitas danci veda” (sk. N. Ķibilda-Kinna) iekļuva laureātu sarakstā un tika izvirzīti konkursa nākamajai kārtai.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā skolas saime sarūpēja īpašu video sveicienu, ko publicēja skolas mājaslapā un sociālo tīklu kontos. Video tapšanā piedalījās teātra pulciņš, skolas koristi un aktīvākie dziedātāji, kā arī skolotāji. Ar tehnoloģiju palīdzību individuāli tapušos sveicienus apvienojām vienotā dzejas un virtuālā kopkora priekšnesumā, ko noslēdzām ar skolotāju novēlējumu Latvijai.

Arī pēdējo mācību nedēļu  šogad atzīmējām citādi. Attālinātajās sporta dienās sportojām katrs savās mājās – klases sacentās, kura kopā noies un noskries vairāk kilometru. Rezultātus apkopojām, izmantojot aplikāciju Endomondo. Kopā divās dienās visa skolas saime veica 951 km, bet čaklāko skrējēju titulu sīvā cīņā izcīnīja 9. klase. Mācību gada noslēgumā sarūpējām arī vairākus video sveicienus: teātra etīdes “Ko skolēni dara karantīnas laikā?”, deju priekšnesumu, kopīgu “Nepareizās dziesmas” ierakstu, skolēnu, skolotāju un pirmsskolas pedagogu sveicienus skolas saimei. Paldies skolotājām I. Kozlovskai, Z. Martinsonei, G. Berķei, sporta skolotājiem R. Hmeļņickai un O. Urbānam, klašu audzinātājiem un pirmsskolas pedagogiem par aktivitāti un iesaisti attālināto pasākumu un sveicienu tapšanā un svētku sajūtas radīšanā!

Stalbes pamatskolas izglītības metodiķe, interešu izglītības skolotāja Nora Ķibilda-Kinna