Svinīgs gājiens par godu Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīru piemiņai

Ineta Amoliņa.

Valmieras Valsts ģimnāzijas kolektīvs, skolu jaunatne un interesenti 26. maija dienā piedalās svinīgā gājienā, kas tiek organizēts Cēsu pulka Skolnieku rotas karavīru piemiņai, kuri 1919. gada jūnijā uzsāka savas karavīru gaitas Brīvības cīņās pie Cēsīm. Skolnieku rotā pieteicās Valmieras reālskolas un Cēsu reālskolas zēni un viņu skolotāji. Pēc cīņām tika izveidots Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karogs, kurš tika atjaunots 1998. gadā (idejas autors Māris Niklass). 2020. gada septembrī karogs no Stalbes skolas tiks pasniegts Valmieras Valsts ģimnāzijas kolektīvam.
2020. gada 26. maijā publisks pasākums nenotiks, bet par šo notikumu tika sagatavots video materiāls. Vēlu visiem nezaudēt ticību un pārliecību, ka Latvijas neatkarība nav nejaušība, tā ir izcīnīta un mums tā jānosargā!