Ekskursija uz zooloģisko dārzu

Ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu 19 Stalbes pamatskolas 3., 4. un 6. klases skolēni devās uz Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu, lai iepazītu dzīvniekus Latvijas dabā un kultūrā.

Ekskursijas laikā skolēni vēroja Latvijas dzīvniekus un izzināja to dzīvesveidu savvaļā. Zooloģiskā dārza gide iesaistīja jauniešus pētnieciskā aktivitātē, kur skolēniem bija jāatrod Latvijas vēsturiskajos novados pilsētas un apdzīvotas vietas, kuru ģerboņos ir kāds no  Latvijas dzīvniekiem. Skolēni klausījās teikas un nostāstus, minēja mīklas un vēroja dzīvnieku uzvedību. Visiem ļoti patika paglaudīt no ziemas miega pamodināto  ezīti. Visu ekskursijas laiku mūs pavadīja Zooloģiskā dārza svarīgākais iemītnieks – kaķēns Rūdis.

Jauniešiem ļoti patika gan praktiska darbošanās, gan ekskursija, un viņi labprāt gribētu atkal paciemoties Zooloģiskajā dārzā un aicina to darīt arī saviem vienaudžiem.

Sākumskolas skolotāja I. Lapsiņa