Mācību ekskursija Valmierā

26. februārī 9. klases skolēni Vidzemes reģiona inovāciju nedēļas ietvaros apmeklēja Valmieras tehnikumu, kur iepazinās ar profesijām, ko piedāvā apgūt tehnikumā pēc 9. klases. Skolēni apskatīja dažādas laboratorijas, kas ir aprīkotas ar mūsdienīgām  datorizētām  iekārtām. Uzzināja, kas ir mehatronika,  izpildot  praktisku uzdevumu šajā jomā. Robotikas laboratorijā varēja izmēģināt robotu vadīšanu. Uzzināja, ka lai iestātos tehnikumā, jābūt matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā gada vērtējums vismaz 6 balles.

Pēc tehnikuma skolēni apmeklēja rūpnīcu „Valmiera Glass” (Valmieras stikla šķiedras rūpnīca). Vispirms mūs iepazīstināja ar darba procesu , kā tiek ražota stikla šķiedra, ko ražo no šīs šķiedras. Uzzinājām, ka stiklušķiedru ražo no kvarca smiltīm, vārot tās ļoti augstā temperatūrā. Ekskursijas lielākā daļa pagāja izejvielu kontroles laboratorijā, kur ķīmiķis – analītiķis Kārlis iepazīstināja ar darba procesu un iekārtām, kādas tiek izmantotas, lai veiktu ķīmiskas analīzes izejvielām, kā arī demonstrēja tos darbībā. Uzzinājām, kādas profesijas ir nepieciešamas rūpnīcā.