1991.gada janvāra barikāžu atceres pasākums

Janvāra barikādes ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem notikumiem Latvijas un visas Baltijas vēsturē.

Skatīt bildes Galerijā šeit.

Septiņi bojāgājušie Rīgā un 14 Viļņā, vairāk nekā 100 ievainoto, simtiem tūkstoši cilvēku uz ielām dienu un nakti. Neapbruņota tauta pret vienu no pasaules lielākajām armijām!

Šobrīd būtiski ir tas, vai par šo notikumu runā mājās, ģimenē, skolā, sabiedrībā.

Mūsu skolēniem bija iespējams mācību stundu ietvaros iepazīties ar izglītojošu materiālu- prezentāciju un videofilmu- par barikāžu notikumiem, izspēlēt interaktīvu spēli. Katrs skolēns uzzīmēja cimdiņu ar uzrakstu, kāda būtu viņa motivācija aizstāvēt Latviju. Cimdiņu izstāde ir skatāma skolas foajē.

20. janvārī bija iespēja Stalbes Tautas namā skatīties spēlfilmu “Janvāris”, kā arī pulcēties kopā ar novadniekiem pie ugunskura un dalīties vai klausīties atmiņu stāstos.

Labo darbu nedēļas ietvaros 3.klase pēc skolotājas I.Lapsiņas iniciatīvas organizēja  ierakumu sveču liešanu Ukrainai. Līdzības starp valstīm  ir nenoliedzamas, barikādes ir jābūvē, lai aizstāvētos.

Lai uzvar miers un brīvība!