Pie savas zemes pieturies ar trejdeviņām atslēgām!

Skatīt bildes Galerijā šeit.

3.maijā atzīmējām Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkus citādi nekā iepriekšējos gados. Protams, šeit runa ir par tiem gadiem, kas bija pirms pandēmijas un visiem ierobežojumiem. Šogad svētku norises formāts bija starpdisciplinārs un tāds, kurā aktīvi piedalījās visi 1.-9.klases skolēni, sadalīti deviņās komandās, un piedalījās deviņās radošajās, sportiskajās, Latvijas dabu, vēsturi izzinošajās darbnīcās. Latviešu folklorā skaitlis deviņi ir simbolisks, bet trīs reiz deviņi ir mistisks cipars, kas nozīmē bagātīgi, dāsni, ļoti daudz un stipri.

Skolotāji vadīja stafetes, apļa treniņu, lēcienus ar lecamauklu, kā arī viktorīnu ar teorijas jautājumiem par sportu Latvijā.

Skolēnu rotas pasniedzēja G. Norbuta vadītajās darbnīcās tika attīstītas sadarbības prasmes. Dalībniekiem vajadzēja pārvarēt “mīnu” lauku, izlīst cauri šķēršļiem, tiem nepieskaroties, un ar aizsietām acīm iziet labirintu.

Interesants uzdevums bija saistībā ar dabaszinībām- saskatīt, saskaitīt, nofotografēt skolas apkārtnē sastaptās dzīvās radības un noskaidrot, kā tās sauc. Izrādījās, ka tas nemaz nav tik vienkārši, piemēram, atšķirt slieku no simtkāja vai vārnu no pīles.

Un kur tad bez latviskās identitātes kodu izpratnes! Katra komanda veidoja zīmējumu kolāžu, kurā attēloja lietas, kas saistās ar Latviju. Prieks, ka skolēniem  ir svarīgas tādas lietas kā latvju rakstu zīmes, karogs, Daugava, Gauja, Rīga, Brīvības piemineklis, kapi, balts galdauts, 4.maijs, 18.novembris, Lāčplēsis, ozols, bizmārīte, maize un vēl, un vēl… Vārdu sakot- trejdeviņas!

Lai mums izdodas nosargāt Latviju aiz trejdeviņām atslēgām no nelūgtiem un nevēlamiem “ciemiņiem”!

Paldies pasākuma organizatoriem- Renātei Hmeļņickai un Oskaram Urbānam!

Skolotāja Inese Kozlovska

Varētu arī interesēt...