Citādas mācību stundas Rīgā

2. oktobrī 9. klases skolēniem mācību stundas nenotika skolas telpās, bet gan Rīgā. Vispirms viņi devās uz Swedbankas centrālo ēku ”Saules akmens’, kur finanšu laboratorijā piedalījās matemātikas mācību stundā, kur  risinot 5. stacijās dažādus matemātikas uzdevumus, bija jāatrod seifa kods. Noslēgumā skolēni varēja pārbaudīt savu izturību, izmantojot virtuālās brilles.

Turpinājumā bija  vēstures stunda Ž. Lipkes memoriālajā muzejā. Žanis Lipke 2. pasaules kara laikā no bojāejas izglāba 50 ebreju tautības cilvēkus. Muzejs atrodas vietā, kur bija dzīvojusi Ž. Lipkes ģimene, kuri šķūnī zem malkas grēdām bija izveidojuši slēptuvi  cilvēkiem. Skolēni uzzināja par Ž. Lipki, par holokaustu Latvijā. Radošajā darbnīcā skolēni veidoja  scenārijus filmai „Kā zvaigzne tumsā”. Liekot lietā kritisko domāšanu un pamatzināšanas par holokausta norisi pasaulē un Latvijā, skolēniem tika dota iespēja izpētīt Žaņa Lipkes cilvēkglābšanas misijas norisi Rīgā un Dobelē, kā arī Lipkes ģimenes locekļu likteņus Otrā pasaules kara laikā un pēc tā. Mācību stundas noslēdzās ar pamatekspozīcijas apskati.

Ž. Lipkes muzeju apmeklējām projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros.