Teātra izrādes “Staburaga bērni” apmeklējums

9. aprīlis. Valsts finansētās programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Stalbes vidusskolas 6.klases skolēni  apmeklēja Valmieras drāmas teātri un noskatījās izrādi “Staburaga bērni”.

Pirms izrādes apmeklējuma skolēniem bija jāiegūst dažāda informācija- par vienu no Latvijas zudušajām dabas pērlēm Staburagu, par grāmatu “Staburaga bērni” un tās autoru Valdi (Voldemāri Zālīti), kā arī par izrādes veidotājiem un aktieriem.

Vērojot izrādi, skolēniem bija uzdevums saskatīt, kādi mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi tika izmantoti uzvedumā, novērtēt, kā izpaudās aktieru meistarība, kādas noderīgas atziņas viņi guva.

Noskatoties oriģinālo, radošo un notikumiem bagāto izrādi, skolēni atzina, ka tā  lika aizdomāties par dažādām vērtībām- cik labi, ja ir draugs, kuram var uzticēties, ka svarīgi ir mīlēt ikvienu dzīvu radību, cik daudz ir  iespēju pavadīt brīvo laiku dabā bez mūsdienu tehnoloģijām u.c. Tā  deva arī  iespēju smieties un  raisīja iztēli. Bērni bija sajūsmā par to, ka  var izveidot tik interesantu, saistošu izrādi tukšā telpā, bez dekorācijām, izmantojot tikai gaismas un skaņu efektus, kā arī aktieru apģērbu.  

Pēc teātra apmeklējuma skolēni izteica vēlēšanos redzēt arī citas izrādes par viņiem aktuālām tēmām. 

Inta Rajecka, skolas bibliotekāre  

Varētu arī interesēt...